ביוגרפיה

3 באוקטובר 1949, י' בתשרי ה'תש" – 14 באוגוסט 2022, י"ז באב ה'תשפ"ב

המלחין והזמר הנודע, צביקה פיק, הוא אחד מן השמות הנוצצים והזוהרים ביותר בעולם המוסיקה, אגדה חיה, שזכה, במהלך קריירה בת עשרות שנים, באין ספור פרסים הן כמלחין והן כזמר.

הופעותיו של צביקה פיק יצרו שיאים חדשים של התרגשות והיסטריה בקרב קהלים מגוונים ברחבי העולם, ועד כה נכתבו עליו כמה ביוגרפיות.

צביקה פיק פרץ תודעת הקהל הישראלית כאשר נבחר לתפקיד הראשי והמרכזי – "קלוד" במחזמר שיער. הופעתו החיצונית, דמותו וקולו הדהימו את הקהל, את התקשורת ואת עולם הבידור.
על תפקיד זה זכה בשחקן השנה.

בנוסף להוצאה של עשרות אלבומים משלו, המוזיקה של צביקה פיק הייתה תמיד מבוקשת מאוד בקרב זמרים ידועים בארץ ובעולם.

שיתוף הפעולה בין המוסיקה של צביקה פיק ואמנים מפורסמים ברחבי העולם יצר מאות להיטים המעידים על כוח המשיכה הבין לאומי של יצירתו המוזיקלית.

שירו של צביקה פיק 'דיווה', זכה במקום הראשון בתחרות האירוויזיון. השיר שהגיע למקום הראשון ב- MTV והפך ללהיט בינלאומי, נבחר לצידו של השיר 'ווטרלו' של להקת 'אבבא',
לאחד מעשרת שירי האירוויזיון הטובים וההפופולאריים ביותר של כל הזמנים (50 שנות אירווזיון).

צביקה פיק הלחין מאות שירים שהפכו ללהיטי על, לסרטים, ולתכניות טלוויזיה, כיכב בתכנית ריאליטי אישית שלו – 'המאסטרו', ושימש כשופט מוזיקלי מרכזי במשך 5 עונות של 'כוכב נולד'.

'מרי – לו' מחזמר המבוסס על שיריו של צביקה פיק, הועלה על בימת התיאטרון הלאומי של ישראל, הבימה, והפך לשובר קופות ענקי שעלה עד כה חמש מאות פעמים ולמעלה מחצי מליון צופים.

'תמיד אותו חלום', – סדרת טלוויזיה המבוססת על שיריו של צביקה פיק עלתה לשידור בימים אלה.

ההצלחה חובקת העולם של צביקה פיק, טמונה ביכולתו הנדירה ליצור מוזיקה ומלודיות יפהפיות ובלתי נשכחות, שמצליחות לרגש דורות של מעריצים מכל הגילאים.